Ендрик - 16-годишният бразилски талант, влезе в историята на Палмейрас

...

16-годишен счупи 106-годишен рекорд

Ендрик - 16-годишният бразилски гений, влезе в историята на Палмейрас при успеха с 3:1 против Атлеитко Паранаензе, което на процедура подсигурява на тима и шампионската купа в бразилското състезание четири мача преди края на сезона.

Ендрик вкара първите си два гола в професионалния футбол. Той имаше основна роля за успеха на тима си Палмейрас над Атлетико Паранензе с 3:1. Успехът приближи Палмейрас до 11-ата купа на Бразилия.

На 16 години и 96 дни Ендрик стана най-младият голмайстор в историята на Палмейрас.

Вестник „ О Глобо “ оповестява, че Ендрик по този метод усъвършенства върха на Ейтор, който вкара за Палмейрас на 16 години 11 месеца и 14 дни при успеха с 4:1 против Атлетика дас Палмейрас на 3 декември 1916 година.

Ендрик направи дебюта си за отбора по-рано през този месец при успеха над Коринтиба с 4:0.

Ендрик, който се появи в игра след почивката, вкара първото си попадение в 59-ата минута. Той добави втори гол в 70-ата минути с удар в глава от близко.

Младият нападател подписа контракт с Палмейрас през май, в който има освободителна уговорка от 60 милиона евро.

Твърди се, че към Ендрик към този момент има сериозен интерес от Реал Мадрид, Пари Сен Жермен, Барселона и Манчестър Юнайтед.
Източник: lupa.bg