Един от основните фаворити за спечелване на Копа Либертадорес през

...

Палмейрас на крачка от полуфинал за Либертадорес

Един от главните любимци за продобиване на Копа Либертадорес през този сезон Палмейрас е на крачка от класиране на полуфинал в шампионата. Деветкратният първенец на Бразилия надделя с 2:0 като посетител чилийския Коло Коло в първи четвъртфинал сред двата отбора. Сблъсъкът в Чили започва с гол на Бруно Енрике, който се разписа още в 3-ата минута. Дуду удвои в 78-ата минута, с което даде удобен задатък на " зелените " преди реванша в Сан Паоло.

Секунди преди края лявата бранител на домакините Перес и беше изпъден с червен картон, като пропуща втората среща, която е на 3 октомври.

Победителят от този конфликт чака на полуфинал спечелилия от Бока Хуниорс и Крузейро. Аржентинците завоюваха с 2:0 на " Бомбонера ". Интересното е, че " генуезците " бяха в една група с Палмейрас, като бразилците завоюваха в Буенос Айрес с 2:0, след което срещата приключи 1:1 в Бразилия.