Двата тима започнаха предпазливо срещата, като хърватите първи застрашиха противниковата

...

Три хърватски шамара приближиха Аржентина до ранно отпадане

Двата отбора започнаха внимателно срещата, като хърватите първи заплашиха противниковата врата посредством Иван Перишич. Крилото на италианския " Интер " стреля рисково, само че стражът Кабайеро мазета в ъглов удар. Перишич продължи да тормози изглеждащата уюзвима аржентинска защита.

" Гаучосите " обаче последователно изравниха играта и на собствен ред сътвориха забавни обстановки пред вратаря Субашич. Меси бе покрай гол след центриране отляво и слаба интервенция на двойката хърватски централни бранители - Ловрен и Вида.

В 33-ата минута Манджукич пропусна златен късмет да даде задатък на " ватрените ". Нападателят бе оставен самичък на далечната греда и насочи удар с глава, само че в навън.

Нулевото тъждество се резервира до почивката, а Хърватия откри резултата осем минути след началото на втората част. Аржентинският пазач Кабайеро позволи безумна неточност. Той опита да копне технично към собствен съотборник една върната топка, само че Ребич се ориентира и трансферира стража - 1:0 за " шахматистите ".

Селекционерът на Аржентина Сампаоли реагира с двойна промяна Гонсало Игуаин вместо Агуеро и Кристиан Павон за Едуардо Салвио. Меси и компания потеглиха напред в търсене на изравнителен гол, само че вместо това Хърватия удвои задатъка си в 80-ата минута. Автор на попадението стана капитанът Лука Модрич, за който това е втори гол от началото на международното състезание.

Тимът на Златко Далич направи задатъка си типичен във втората минута от добавеното време, когато прецизен бе и Иван Ракитич.

Така Хърватия продължава към осминафиналите. Аржентина пък се приближи до разочароващо ранно отпадане от Мондиал 2018.
Източник: btvnovinite.bg