Дузпи измъкнаха ЦСКА от историческа издънка в Съединение за купата.

...

ЦСКА на косъм от исторически резил срещу Гигант Съединение

Дузпи измъкнаха ЦСКА от историческа издънка в Съединение за купата. Играещият в трета дивизия локален " Гигант " стигна до осъществяване на 11-метрови, откакто съумя да удържи 1:1 за 120 минути с 9 индивида на терена.

Димитър Евтимов отрази удара на Янко Гюзлев при седмата дузпа. След това Мено Кох вкара своята и по този начин прати " алените " на 1/8-финал против " Септември " в София.

Преди пропуща на Гюзлев за Гигант точни при дузпите бяха Иван Скерлев, Свилен Щерев, Красимир Здравков, Костадин Христов, Аурел Мусай и Кристиян Николов. За ЦСКА пък вкараха Иван Турицов, Джонатан Линдсет, Юрген Матай, Маурисио Гарсес, Браян Морено и Марселиньо Кареасо.

Домакините поведоха в края на първото полувреме, когато отбраната на " алените " проспа офанзива на домакините и Георги Стайков откри. Чак в 74-ата минута ЦСКА стигна до равнене, откакто Браян Морено потегли зад центъра и се отскубна самичък против Цветан Тодоров. Тодоров, който е водач на бус, а не професионален футболист, бе огромният воин на Гигант, като избави невероятни положения.

Саша Илич тотално бе подценил мача, евентуално тъй като е вярвал на играчите си, които обаче през първата част тотално го подведоха и се регистрираха единствено с една греда на Назон в 5-ата мин. В титулярния състав бяха попаднали Йоан Бауренски и Александър Бучков. За Бучков това бе дебют.

Източник: lupa.bg