Дунав стартира с равенство контролите от летния подготвителен период след

...

Дунав започна с равенство летните контроли

Дунав " започва с тъждество контролите от летния предварителен интервал след 1:1 с “Етър ". Мачът се игра на стадион “Ангел Кънчев " в Трявна.

Неофициален дебют за драконите направиха всички нови попълнения – Георги Динков, Иван Коконов, Борислав Балджийски, Ахмед Ахмедов, Александър Александров и Даниел Пехливанов.

Старши треньорът на “драконите " започва мача със Станислав Антонов, Христо Лемперов, Мартин Ковачев, Георги Динков, Божидар Васев, Красимир Станоев, Петър Патев, Иван Коконов, Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов и Ахмед Ахмедов.

Първата опция в мача пристигна в 3-та минута и бе за “Дунав " – Мартин Ковачев засече топката с глава след центриране от директен свободен удар, само че тя излезе в навън.

В 8-та минута “Етър " откри резултата. Чавдар Ивайлов стреля от директен свободен удар, топката рикошира в стената и влезе във вратата на Станислав Антонов.

В 17-та минута Балджийски опитва силата на своя шут, само че топката мина над вратата на “болярите ". Новото попълнение на Дунав имаше нова опция да вкара първи гол със синята фланелка в 25-та минута, само че мощният му шут срещна гредата на вратата на “Етър ".

В самия завършек на първата част още веднъж Балджийски бе в основата на изравнителния гол за “Дунав ". Плеймейкърът на “драконите " центрира и състезател на “Етър " изпрати топката в личната си врата.

На почивката Малин Орачев извърши четири промени. Терена напуснаха Станислав Антонов, Христо Лемперов, Божидар Васев, Бранимир Костадинов и Иван Коконов. На техните места влязоха Веселин Добрев, Христо Попадийн, Преслав Петров, Александър Александров и Даниел Пехливанов.

След час игра Малин Орачев направи още три смени. Сонер Хюсеин, Мерт Нуриев, Валентино Макавеев и Константин Цветанов се появиха на местата Ахмед Ахмедов, Петър Патев, Мартин Ковачев и Борислав Балджийски.

В 80-та минута играчите на “Дунав " проведоха добра офанзива, която приключи с удар на Христо Попадийн, само че вратарят на Етър мазета в корнер. Пет минути по-късно футболистите на Малин Орачев направиха бърза контраофанзива, топката попадна в Александър Александров, той шутира само че топката още веднъж бе отразена от стража на великотърновци.

Последното състояние в мача се откри пред Сонер Хюсеин. Нападателят на “Дунав " шутира мощно, само че топката мина над вратата на “болярите ".

Дунав игра в състав:

Станислав Антонов (46 – Веселин Добрев), Христо Лемперов (46 – Христо Попадийн), Мартин Ковачев (60 – Мерт Нуриев), Георги Динков, Божидар Васев (46 – Преслав Петров), Красимир Станоев, Петър Патев (60 – Константин Цветанов), Иван Коконов (46 – Александър Александров), Борислав Балджийски (60 – Валентино Макавеев), Бранимир Костадинов (46 – Даниел Пехливанов) и Ахмед Ахмедов (60 – Сонер Хюсеин).

Следващата контрола на “Дунав " е на 27 юни с “Ботев " Гълъбово. Мачът е в Мъглиж и стартира в 18.00 часа.
Източник: ruse24.bg