Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се завърна на победния път.

...

Ботев II излъга Марек в Коматево с гол от съблекалните

Дублиращият тим на Ботев (Пловдив) се завърна на победния път. В среща от 11-ия кръг на Втора лига " канарчетата " се постановиха с 1:0 над Марек (Дупница).

Успехът пристигна доста мъчно, а победното попадение осъществя Иван Василев. По този метод " жълто-черните " стопираха отрицателната серия от три следващи загуби.

Мачът започва съвършено за пловдивчани и след по-малко от 180 секунди момчетата на Стефан Стоянов ликуваха. Димитър Пройчев центрира от корнер, а Иван Василев на първа греда с глава засече топката, която влетя в далечния ъгъл за 1:0.

Гостите дадоха отговор две минути по-късно, когато получиха рисков свободен удар на 20 метра от вратата, само че осъществяването спря в стената. В 11-ата минута техничен удар на Никола Гелин мина около гредата.

В 15-ата минута рисков удар от отдалеченост на " алените " не откри задачата. С течение на времето натискът на дупничани се засилваше, а в 22-ата минута Християн Славков се намеси уверено, избивайки удар на Милен Иванов.

Последваха нови два рискови удара към вратата на Ботев, преди да се стигне до 30-ата минута, в която Иван Василев направи очевиден пропуск. Нападателят получи извеждащ пас от Никола Гелин и остана безусловно несмущаван против стража на гостите, само че не съумя да го преодолее и стреля в него.

В 33-ата минута след центриране от корнер Атанас Чернев засече с глава, само че над напречната греда. В 40-ата минута Иван Василев центрира отдясно, Благовест Данчев овладя на точката на дузпата и от прелестна позиция стреля, само че ударът му не откри вратата, като по този метод пловдивчани пропиляха нов златен късмет.

След почивката играта бе изпълнена с неточности от страна и на двата отбора. Гостите имаха притежание на топката, само че доста мъчно пробиваха защитата на " канарчетата ".

В 60-ата минута рисков удар на " жълто-черен " футболист се спря в защитник на Марек. 2 минути по-късно удар на Иван Василев отдясно по офанзивата бе избавен от вратаря.

В 66-ата минута Петър Вуцов пусна отличен пас към Иван Василев, който напредна и шутира от добра позиция, само че стражът още веднъж избави. До края на мача гостите се пробваха да осъществят напън, само че се регистрираха с едвам един доста рисков удар, пристигнал в 84-ата минута, само че топката мина около вратата.

С днешната победа " канарчетата " се изкачиха до 9-ата позиция във краткотрайното класиране с актив от 14 точки.

БОТЕВ II: Християн Славков, Станислав Работов, Атанас Чернев, Мартин Христов, Димитър Балинов, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Стефан Попов, Пламен Цончев, Никола Гелин

Резерви: Християн Карастойков, Венцислав Богданов, Благовест Величков, Атанас Стоименов, Даниел Гичев, Юсеин Касов, Петър Вуцов
Източник: marica.bg