Донеслата единствения златен медал за България от зимни олимпийски игри

...

Дафовска шеста в състезание на легендите в биатлона

Донеслата единствения златен орден за България от зимни олимпийски игри Екатерина Дафовска сподели, че още може да се оправя с биатлона на положително равнище.

43-годишната чепеларка приключи 6-а в надпреварата на легендите, което се организира на олимпийския център " Раубичи ", който се намира покрай столицата на Беларус - Минск. Там в сряда започва европейското състезание по биатлон.
В старта при дамите, оставали значими диря в този спорт, Дафовска завъртя 2 наказателни обиколки и остана на 1,09,4 мин от победителката Надежда Скардино (Блрс).

Катя взе участие и в смесената щафета, в която си партнира с руснака Владимир Драчов. Те финишираха 7-и. Скардино победи и в този старт паралелно със Сергей Новиков.
Втори се подредиха съпрузите Дария Домрачова и Оле Ейнар Бьорндален. С това съревнование хубавицата се сбогува с родната аудитория. Миналата година Дария и Оле сложиха завършек на страхотните си кариери.
Норвежецът стана втори и в надпреварата на легендите при мъжете. Спечели украинецът Андрей Дериземля.