Доминик Виндиш спечели масовия старт на 15 километра от световното

...

Доминик Виндиш спечели масовия старт по биатлон, Владо Илиев счупи щека и остана 29-и

Доминик Виндиш завоюва всеобщия старт на 15 километра от международното състезание по биатлон в шведския зимен център Йостерзунд. Така състезателят способства за дубъла на италианците след триумфа на Доротея Вийрер в женското съревнование на 12.5 километра по-рано през днешния ден.
 Владимир Илиев изведе щафетата ни до №9 в света
Норвежката суперзвезда Йоханес Тингес Бьо стартира най-добре последното съревнование от международните финали, само че се провали в последните си две стрелби и в последна сметка приключи надпреварата едвам на 13-о място.

Бьо не беше единственият биатлонист със усложнения в неприятните условия в Йостерзунд, като вследствие на това наказателното трасе беше пренатоварено през по-голямата част от всеобщия старт.

Най-много неточности направи Владимир Илиев, който позволи осем пропуща и в последна сметка остана на предпоследното 29-о място. Като за похлупак на всичко, точно на рождения му ден, троянецът счупи щека незабавно след старта и промяната ѝ повлия на ритъма и в бягането.

Със среброто си Илиев подреди България 9-а в света в класирането по народи. Първа е Норвегия с 5 златни, 3 сребърни и 1 бронзов, пред Германия 2, 2, 3, Италия 2, 2, 1; Швеция 1,1,1; Украйна 1, 0, 1; Словакия 1, 0, 0; Русия 0, 2, 1; Франция 0, 1, 3; БЪЛГАРИЯ 0, 1, 0; Австрия 0, 0, 1.
Източник: offnews.bg