Джейсън Тейтъм вкара рекордните си 49 точки този сезон за

...

Джейсън Тейтъм с 49 точки за успеха на Бостън Селтикс със 134:121 над Маями Хийт

Джейсън Тейтъм вкара рекордните си 49 точки този сезон за триумфа на Бостън Селтикс със 134:121 над Маями Хийт в среща от Националната баскетболна асоциация.

С триумфа " келтите " усилиха на пет серията си от следващи победи и на 10 тази в личната си зала. За Маями пък това бе осма загуба в 10 мача надалеч от вкъщи този сезон. Браун добави още 26 точки за Бостън, а гардът Малкълм Брогдън завърши с 21.

За отбора на Маями най-резултатни бяха Бам Адебайо и Мак Щрус, които се регистрираха с по 23 точки, а Тайлър Хиро добави 22.

Мачът в зала " Търговско дружество Гардън " в Бостън беше изгледан онлайн от английския престолонаследник принц Уилям и неговата брачна половинка Кейт Мидълтън.

Девин Букър осъществя рекордните си за сезона 51 точки, освен това в границите на единствено първите три четвърти, при успеха на Финикс Сънс със 132:113 над гостуващия Чикаго Булс. " Слънцата " водеха в резултата през безусловно целия мач, а при започване на последната четвърт задатъкът им доближи 27 точки. Центърът Деандре Ейтън добави 30 точки и хвана 14 битки за спечелилите, които към този момент има 12 победи и единствено една загуба вкъщи този сезон.

За отбора на Чикагос 29 точки приключи ДеМар ДеРоузън, а 21 добави Зак ЛаВийн.

Кевин Дюрант означи 39 точки за успеха на Бруклин Нетс със 113:107 над Вашингтон Уизардс. С успеха нюйоркчани към този момент имат 12 триумфа и 11 провали.

ЛеБрон Джеймс записа 31 точки, а Антъни Дейвис прибави 27 за успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 128:109 над гостуващия Портланд Трейл Блейзърс.