Дженоа загуби домакинството си на Аталанта. Срещата от предпоследния кръг

...

Аталанта с три точки пред Милан след резултатен успех на гости в Генуа

Дженоа загуби семейството си на Аталанта. Срещата от предпоследния кръг на сезона в Серия " А " завърши при резултат 3:4.

Головете за спечелилите означиха Сапата, Малиновский, Госенс и Пашалич.

Шомуродов (на два пъти) и Пандев вкараха попаденията за тима на домакините.
 Милан с погром в Торино, борбата с Аталанта продължава

И двата отбора остват с идентичен актив

Генуезци позагубиха от своята форма в последно време, печелейки единствено 2 дуела в миналите си 5 срещи от шампионата.

Домакините заемат едвам 14-тата позиция в класирането, само че могат да бъдат спокойни за своето оцеляване в италианския хайлайф.
 Още няколко клуба в Италия ще последват образеца на Ювентус

Намаляването на заплатите ще помогне на тимовете

В същото време, Аталанта продължава да показва убеденост и през този сезон, записвайки към този момент три следващи победи в шампионата.

Гостите заемат влиятелната втора позиция във краткотрайното класиране, като си осигуриха присъединяване в Шампионската лига и считано все още са на 3 точки пред Милан, преди изиграването на мача на " росонерите " от настоящия кръг.
 Ювентус с два гола по-добър от Сасуоло, Буфон хвана поредна дузпа в кариерата си

Грандът от Торино се наложи с 3:1

До края на сезона бергамаските ще създадат всичко допустимо, с цел да завоюват сребърните медали в италианското състезание, до момента в който домакините ще играят най-вече за своята чест.

Сапата даде ранно преимущество на гостите в днешния ден, разписвайки се след едвам 9 минути игра.

Руслан Малиновский удвои в 26-ата минута, преди Робин Госенс също да се разпише преди паузата, покачвайки на 3:0 минута преди паузата.

След нея Елдор Шомуродов въпреки всичко върна един гол за домакините, само че единствено три минути по-късно, в 51-ата минута, Марко Пашалич възвърне преднината от 3 попадения за гостуващия тим.

2:4 направи Горан Пандев, вкарал дузпа в 67-ата минута, а крайното 3:4 оформи Шомуродов, 6 минути преди последния съдийски сигнал.