Димитър Кузманов загуби в третия кръг на квалификациите на Откритото

...

Димитър Кузманов остана на крачка от основната схема на US o...

Димитър Кузманов загуби в третия кръг на квалификациите на Откритото състезание на Съединени американски щати. Българинът отстъпи на Брендън Холт от Съединени американски щати с 4-6, 6-3, 3-6. Срещата на два пъти беше прекъсвана поради дъжд.

Мико загуби първия сет откакто позволи пробив в седмия гейм за преднина от 4-3 за Брендън Холт. 24-годишният американец затвърди пробива и взе сета с 6-4. Димитър Кузманов стартира безапелационно втората част, осъществявайки ранен пробив, поведе с 3-0 гейма и задържа задатъка си до победното 6-3, изравнявайки резултата.

Българинът проби още в първия гейм на третата решителна част, само че незабавно Холт отговори с рибрейк. Американецът завоюва за повторно подаването на Кузманов за 4-2 и задържа преднината си до края на мача.
Източник: marica.bg