Дейвид Димитров и Микяй Наим станаха носители на златните пояси

...

Дейвид Димитров и Микяй Наим с поясите Никола Петров“ и Дан Колов“

Дейвид Димитров и Микяй Наим станаха носители на златните пояси " Никола Петров " и " Дан Колов " на приключилия едноименен шампионат в Пловдив.

И двамата стигнаха безапелационно до купите в своите категории. Димитров ликува при 67-килограмовите на класическия жанр, като в последния ден на конкуренцията победи на финала Себастиян Нед (Сърбия) с 3:1 Преди това младият национал реализира още два триумфа - 9:0 против чилиеца Кристобъл Торес и 2:1 против сърбина Мате Немеш, призьор от международни и европейски шампионати.

Наим пък бе безапелационен в най-леката категория на свободния жанр до 57 кг ден по-рано.

Най-добрите български борци бяха наградени от министър Красен Кралев, който изгледа днешните финали. Двамата получиха поздравления и от президента на федерацията Христо Маринов.
 Министър Кралев награди огромните спечелили на “Дан Колов-Никола Петров”
Министър Кралев награди огромните спечелили на “Дан Колов-Никола Петров ”

В свободния жанр влиятелната премия заслужи първенецът в категория до 57 кг Микяй Наим

В неделния ден купа завоюва и Стоян Кубатов в категория до 77 кг на класическия жанр след триумф в решителния конфликт над грузинеца Николос Чикаидзе - 9:0. А с бронз през днешния ден се окичиха Андрей Георгиев

(60 кг кл. стил), Евелин Русев (86 кг св. стил) и Георги Димитров (97 кг св. стил).Така борците ни завършиха с 6 златни, 3 сребърни и 7 бронзови оценки.

Министърът поздрави президента на федерацията Христо Маринов за отличната организация на шампионата, в който стартираха състезатели от 24 страни, и пожела триумф на нашите борци на олимпийската подготовка в София от 6 май