Дербито на върха в Бундеслигата завърши без победител. Байерн Мюнхен

...

Въпреки голово шоу: "Байерн" и "Лайпциг" не решиха битката за върха

Дербито на върха в Бундеслигата приключи без победител. " Байерн " Мюнхен и " Лайпциг " направиха зрелищно 3:3 във трогателен конфликт, след който баварците резервират първата позиция в класирането с задатък от две точки пред " биковете ".

В средата на първото полувреме " Република България Лайпциг " поведе в резултата. Емил Форсберг изведе Кристиан Нкунку самичък против Мануел Нойер. Играчът на гостите преодоля стража за 1:0. В 30-ата минута обаче " Байерн " изравни. Кингсли Коман откри на добра позиция 17-годишния Джамал Мусиала и от границата на наказателното поле младокът се разписа за 1:1.

Снимка: Reuters

Само четири минути по-късно баварците поведоха след гол на Томас Мюлер. Радостта на домакините обаче бе къса, защото в 36-ата минута " алените бикове " изравниха с помощта на Джъстин Клуйверт.

Второто полувреме стартира кошмарно за домакините, откакто " биковете " стигнаха до трето попадение. Анхелиньо центрира в наказателното поле, където непокритият Емил Форсберг с глава повиши на 3:2. Все отново домакините се добраха до изравнителен гол в 77-ата минута, когато Мюлер се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите.
Източник: btvnovinite.bg