Денизе Херман спечели първото преследване за сезона от Световната купа

...

Денизе Херман спечели първото преследване за сезона

Денизе Херман завоюва първото гонене за сезона от Световната купа по биатлон за дами. Германската състезателка победи в преследването на 10 километра, откакто измина трасето за 30:02.7 минути и позволи две неточности в четирите стрелби. На второ място на 25.8 секунди приключи французойката Жюстин Бреза, която беше безпогрешна в стрелбата. Трета финишира Марте Олсбу (Норвегия) на 48.0 секунди с две пропуснати цели. Херман изпусна водачеството в надпреварата единствено след третото си посещаване на стрелбището, когато не съумя да повали две от целите. След последната пукотевица тя изоставаше на към секунда след Бреза, само че още при започване на последната обиколка изпревари французойката и стигна до крайния триумф.
Biathlon. Hermann won the pursuit in Ostersund
#sport #news #World #Europe

— WWN Europe (@WorldWideNewsEU) December 3, 2017

Това е втора победа за Херман за Световната купа. 28-годишната състезателка кара едвам втория си сезон в биатлона, откакто преди този момент участваше в стартовете по ски-бягане. В петък тя завоюва и първия спринт за сезона. Само една българка взе участие в конкуренцията. Емилия Йорданова се подреди 51-а на 5:11.6 минути след победителката и с четири неточности в стрелбата. В класирането за Световната купа след три старта отпред е Жюстин Бреза със 142 точки, следвана от Денизе Херман със 138 точки, Надежда Скардино (Беларус) със 127 точки и други. По-късно през днешния ден в Йостерсунд е преследването на 12.5 км за мъже с присъединяване на българина Димитър Герджиков.