...

Днес се навършват 26 години от най-великия мач в историята на българския футбол

debati.bg

Момемнтът, в който Емил Костадинов накара цяла Франция да замлъкне.

На днешната дата се навършват 26 години от популярната победа с 2:1 на България като посетител на Франция в подготовка за Мондиал 94′ в Съединени американски щати.

На този ден популярната „ Пенева чета “ направи спиращ дъха поврат посред „ Парк де Пренс “ и с два фамозни гола на Емил Костадинов сложи „ петлите “ на колене. Този мач даде началото и на „ златната приказка “ за българския народен тим, който се класира на международното състезание, а по-късно доближи до полуфинал и четвърто място.

Припомнете си този популярен футболен момент за България.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!