Държавният глава връчи втория проучвателен мандат на коалицията ПП-ДБ за

...
Държавният глава връчи втория проучвателен мандат на коалицията ПП-ДБ за
Коментари Харесай

Радев връчи втория мандат на ПП-ДБ, но призова: По-добре помислете дали да го реализирате

Държавният глава връчи втория изследователски мандат на обединението ПП-ДБ за сформиране на държавно управление. Президентът обаче прикани акад., който е номинацията на групировката за кандидат-премиер, да премисли реализацията на мандата.

Причина за думите на Радев бяха последните политически събития в страната, всред които са били дискредитирани и политици, и институции, в това число и на европейски представители.

Аз съм задължен да връча този изследователски мандат, само че в името на запазването на остатъците от нормалност и доверие в политическата система, ви приканвам да преосмислите този мандат, съобщи президентът, като посочи, че е предназначен да брани сигурността и имиджа на българската страна.

От своя страна акад. Денков изясни, че България има потребност от устойчиво държавно управление, което да взема решение проблемите на хората, само че и от постоянен парламент, който да одобри бюджета.

Той увери, че ще направи всичко по силите си България да има излъчено постоянно държавно управление идната седмица.

През идващите дни ще водим договаряния с другите парламентарни сили, с цел да успеем да съставим постоянно държавно управление и да осъществим дилемите, заложени в нашата управническа стратегия, безапелационен бе акад. Денков.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР