Дания се класира за осминафиналите на Европейското първенство след изключителен

Дания се класира за осминафиналите на Европейското първенство след изключителен ...

Дания на осминафинал след погром над Русия

Дания се класира за осминафиналите на Европейското първенство след изключителен мач и погром над Русия с 4:1 на стадион "Паркен" в последния си двубой от група „B“ на UEFA EURO 2020. Микел Дамсгорд откри в 38-ата след страхотен удар, а Юсуф Поулсен удвои в 59-ата минута след кошмарна грешка на руснаците. Артьом Дзюба върна надеждите за Сборная, след като бе точен от дузпа и намали разликата в 70-ата минута. Андреас Кристенсен обаче отбеляза нов чудесен гол за Дания в 79-ата, а Йоаким Мееле оформи крайния резултат в 82-ата минута.

В другия мач от Група В Белгия без много да се напряга удари Финландия с 2:0 и се утвърди на първото място. Червените дяволи откриха резултата с автогол на Лукаш Храдецки в 74-ата минута. Ромелу Лукаку девет минути преди края на двубоя удвои.

Дания, Финландия и Русия завършиха с по три точки, но датчаните продължават към елиминациите заради по-добрата си голова разлика от „Суоми“ и „Сборная“. Финландия остана на трета позиция и ще изчака развръзката в другите групи. Играчите на Каспер Хюлманд ще играят с Уелс във втория ясен осминафинал на Евро 2020, след като по-рано Австрия остана втори в група С и ще играе с Италия в спор за място на 1/4-финалите. Белгия чака някой от най-добрите трети отбори в групи А, D, E или F.

Източник: marica.bg