Дългоочакваният дебют на Зайън Уилямсън в НБА не разочарова феновете

...

Зайън впечатли в дебюта си за Пеликанс

Дългоочакваният дебют на Зайън Уилямсън в НБА не разочарова почитателите на Ню Орлийнс Пеликанс, откакто младокът избухна в последната четвърт на семейството на Сан Антонио Спърс и вкара 17 следващи точки за своя отбор в границите на три минути (4/4 от тройката). Изявите на първия избор в драфта през лятото помогнаха на Пеликанс за малко да поведат в резултата, само че Спърс в последна сметка стигнаха до триумфа със 121:117.

Уилямсън пропусна първите 44 мача от постоянния сезон, откакто трябваше да се подложи на артроскопична интервенция на коляното. Той имаше усложнения при започване на дебюта си, само че показва големия си капацитет в последната част, с цел да приключи с 22 точки, 7 битки и 3 асистенции за 18 минути игра. Над всички на игрището обаче бе ЛаМаркъс Олдридж от Сан Антонио, който осъществя 32 точки и 14 битки за третата поредна победа на отбора. ДеМар ДеРоузан добави 20 точки и 5 битки за триумфа, а Дерик Уайт се включи с 12 точки от пейката.

След този триумф Сан Антонио измести Мемфис Гризлис от осмото място в класирането на Запад с баланс 20-23. Ню Орлийнс е на 14-та позиция в същата конференция с актив от 17 победи и 28 загуби.

В различен мач от тази нощ водачът в Западната конференция Ел Ей Лейкърс победи Ню Йорк Никс със 100:92 като посетител за своята 35-та победа от началото на сезона.