Дъблин. Брекзит открива множество въпроси, за които Европейският съюз (ЕС)

...
Дъблин. Брекзит открива множество въпроси, за които Европейският съюз (ЕС)
Коментари Харесай

Павел Христов, ГЕРБ: Брекзит показва, че разединението е най-лошата възможност пред ЕС

Дъблин. Брекзит открива голям брой въпроси, за които Европейският съюз (ЕС) и Обединеното кралство към момента нямат ясни отговори. Важно е да си извадим поучения от зародилата обстановка, да променим метода на работа на институциите на Европейски Съюз, да преосмислим другите възможности пред нас и може би даже да се върнем към корените и изначалните полезности на обединена Европа, тъй като разединението е най-лошата опция. Тази позиция националният представител от Политическа партия ГЕРБ Павел Христов изрази на състоялата се в Дъблин конференция „ Разговори за бъдещето на Европейския съюз ”, оповестиха от пресцентъра на Политическа партия ГЕРБ – Варна . Във фокуса на форума, проведен от фондация „ Ханс Зайдел ”, бе точно дискусионната тематика, отдадена на следствията от Брекзит.
„ Промяна ” беше най-често употребяваната дума в полемиките. При оповестяването на референдума във Англия през 2016 година множеството от нас не допускаха, че е допустимо разделяне в Европейски Съюз. Днес сме изправени пред голям брой опасности и неясноти по отношение на „ развода ” с Кралството: ще се реализира ли съглашение и какво ще е то, по какъв начин ще се реализира съдействието в сферите на защитата, търговията и финансите ”, уточни Павел Христов.
По думите на варненския народен представител мнозина от участниците в конференцията са изразили опасения, че вероятно обновяване на граничните контролни пунктове сред Република Ирландия и Северна Ирландия би могло да сътвори спънки пред мирния развой в региона. „ Не липсват и паники, свързани с вероятен растеж на контрабандата, трафика на хора, опиати и прочие Само в границите на 4 км има 12 прекосявания на границата сред Република Ирландия и Северна Ирландия. Новоизградени с еврофинансиране пътища на процедура ще бъдат прекратени, ще разделят обитаеми места. Смята се, че по цялата граница има към 280 сходни пресечни точки. Това е съществено предизвикателство, тъй като след Брекзит въпросната граница ще остане външна за Европейски Съюз ”, разяснява още варненският народен представител.
Той добави, че Лондон е главен финансов център в Европа, заради което отделянето на Англия открива редица въпроси пред развиването на икономическите услуги и комерсиалните връзки, а също и пред решаването на някои логистични проблеми.
„ Анализът на аргументите, довели до Брекзит, неизбежно изисква да се регистрира и ролята на подправените вести и популизма, които са взели превес и са съдействали за тази развръзка. Политиците от района искрено признават, че постоянно едни и същи вести се интерпретират по радикално друг метод в Кралството и в Ирландия ”, посочи Павел Христов.
В диалог с ръководителя на фондация „ Ханс Зайдел ” проф. Урсула Менле и с Мартин Хейдън, ръководител на ирландската партия Файн Гаел, бе разисквана и високата цена, която дребни страни като България и Република Ирландия заплащат поради глобите против Русия. „ С сътрудниците обаче сме безапелационни, че европейската взаимност и единение са най-важни в този миг. Именно към този извод се обединихме всички участници в конференцията ”, заключи националният представител от Политическа партия ГЕРБ.
Източник: focus-news.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР