Четвърто поредно равенство остави Виляреал извън челната тройка в испанския

...

Виляреал не успя да си върне третото място от Реал М

Четвърто следващо тъждество остави Виляреал отвън челната тройка в испанския шампионат за сметка на Реал Мадрид. В среща от 13-ия кръг отборът на Унай Емери направи 1:1 при визитата си на Бетис и е на точка зад “белите” от столицата, които в събота пребориха Атлетико Мадрид с 2:0. Победа през днешния ден щеше да върне “жълтата подводница” на трето място, само че това не се случи.

Националът Пау Торес изведе Виляреал напред още в 5-ата минута след асистенция на Даниел Парехо. Домакините обаче изравниха в 51-вата посредством Айтор Руйбал.

Гостуващият състав беше по-активен в търсенето на успеха, поради което би трябвало повече да съжалява за крайния резултат. На всичко от горната страна цели трима футболисти на Виляреал напуснаха с контузии - Первис Еступинан, Висенте Ибора и Франсис Коклен, което в допълнение обърка сметките на треньора.

След три следващи провали Бетис се стабилизира и е на 2 точки от шестото място.
Ла Лига 13 кръг, неделя 13 декември  Реал Бетис 1:1краен резулат  Виляреал