Черноморец Бургас завърши редовния сезон на Националната баскетболна лига (НБЛ)

...

Черноморец се справи със Спартак Плевен, завърши 4-ти

Черноморец Бургас приключи постоянния сезон на Националната баскетболна лига (НБЛ) на четвърто място, откакто надделя Спартак Плевен с 95:75 (22:23, 17:17, 30:19, 26:16) и се възползва от загуба на Берое против водача в класирането Рилски състезател в последния кръг.

Черноморец завоюва предстоящо против Спартак. Гостите водеха с точка на полувремето, само че в края на третата четвъртина бургазлиите направиха серия от 9:0 и макар че плевенчаните върнаха две точки, Хаджирусев означи пет следващи за 59:55. Черноморец повече не загуби самодейността и стана четвърти за постоянния сезон. Това изпраща бургазлиите на плейофен мач против петия в крайното класиране Академик Пловдив.

Уендъл Люис означи 24 точки за Черноморец, а Марвин Смит приключи с девет и 14 битки. Мартин Маринов вкара 26 за Спартак и Ивко Ивков добави 21.

Рилски състезател завоюва със 109:67 (24:25, 32:17, 31:14, 22:11) против Берое. Шампионите от постоянния сезон поведоха на старта на втората четвъртина с тройка на Алекс Симеонов, а Тихомир Желев ги изведе дефинитивно напред в резултата с нова пукотевица от далечно разстояние секунди по-късно. Последва серия от 8-0, от която Берое по този начин и не се отърси и остана шести в класирането. Старозагорците ще играят с Балкан в плейофите.

Трей Портър означи 23 точки за Рилски състезател и четирима негови съотборници приключиха с двуцифрен актив. За Берое пък най-резултатен бе Седариан Рейнс със 17.

По-рано денем Балкан надигра със 101:77 (29:19, 21:14, 24:26, 27:18) Ямбол, който ще стартира плейофите против Левски Лукойл. "Сините " победиха Черно море Тича със 100:57 (31:11, 27:14, 26:11, 26:11) и оставиха варненците отвън плейофите.