Челси води с 4:3 срещу Славия Прага на „Стамфорд Бридж“

...

НА ЖИВО: Славия Прага шокира Челси в началото на второто полувреме

Челси води с 4:3 против Славия Прага на „ Стамфорд Бридж “ в четвъртфиналния мач реванш от Лига Европа.

Лондончани имат преимущество, откакто завоюва първата среща в чешката столица с 1:0.

Челси поведе още в 5-та минута, когато "сините " проведоха доста добра офанзива. Оливие Жиру направи двойно подаване с Педро Родригес, който бе изведен самичък против Коларж, след което го трансферира и вкара топката във вратата му.

Челси удвои своята преднина в 9-та минута. "Сините " разпростряха отлична офанзива отляво. Оливие Жиру комбинира с Еден Азар, който нахлу в наказателното поле на Славия Прага, след което пусна съвършен пас към Педро Родригес. Испанецът бе на празна врата, само че вместо да вкара от два метра, той нацели левия дирек на вратата на Коларж. След това топката рикошира в главата на сюрпризирания Симон Дели и влетя във вратата на Славия Прага.

Челси означи трети гол в 17-та минута. Лондончани проведоха показна контраофанзива. Н'Голо Канте подаде по десния фланг към Педро Родригес, който напредна, навлезе в наказателното поле на Славия и подаде към Оливие Жиру, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Онджей Кудела се опита да тества Кепа Арисабалага с удар от отдалеченост в 19-та минута, само че ударът му бе доста неакуратен и топката излезе в навън.

След центриране от фаул в наказателното поле на Челси в 25-та минута, Симон Дели насочи доста рисков удар с глава, само че Кепа Арисабалага съумя да избави.

Славия Прага понижи изоставането си в резултата в 26-та минута, когато Севчик центрира от корнер в наказателното поле на Челси, където Томаш Соучек бе оставен непокрит и с глава прати топката в левия ъгъл на вратата на Кепа Арисабалага.

Челси доста бързо си възвърне задатъка от три гола в 27-та минута. Еден Азар подаде към Емерсон, който центрира в наказателното поле на Славия, където Оливие Жиру стреля, само че Коларж съумя да избави. След това топката попадна в Педро Родригес, който от близко не пропусна да осъществя.

Челси можеше да вкара пети гол в 50-та минута, само че след удара на Педро Родригес, футболист на Славия Прага съумя да почисти топката малко пред гол линията.

Славия Прага понижи своя пасив в 51-та минута. Петр Севчик с удар от границата на наказателното поле на Челси прати топката в левия ъгъл на вратата на Кепа Арисабалага.

Славия Прага вкара трети гол в 54-та минута, а негов създател още веднъж бе Севчик. Той с диагонален удар от разстояние вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Кепа Арисабалага.

Челси – Славия Прага 4:3

1:0 Педро Родригес 5'

2:0 Симон Дели 9'(авт)

3:0 Оливие Жиру 17'

3:1 Томаш Соучек 26'

4:1 Педро Родригес 27'

4:2 Петр Севчик 51'

4:3 Петр Севчик 54'

Челси: 1. Кепа Арисабалага – 28. Сесар Аспиликуета, 27. Андрас Кристенсен, 30. Давид Луис, 33. Емерсон Палмиери – 8. Рос Баркли, 7. Н‘Голо Канте, 17. Матео Ковачич – 11. Педро Родригес, 18. Оливие Жиру, 10. Еден Азар

Славия: 1. Коларж – 15. Кудела, 13. Нгадио-Нгаджуи, 19. Дели, 18. Борил – 27. Траоре, 33. Крал – 28. Масопуст, 23. Севчик, 8. Жмрхал – 22. Сучек