Челси победи без затруднения Уотфорд в двубой от 33-ия кръг

...

Челси с класика срещу Уотфорд, битката за Европа продължава

Челси победи без усложнения Уотфорд в дуел от 33-ия кръг на британската Висша лига.

Мачът на " Стамфорд Бридж " завърши при резултат 3:0. Точни за спечелилите бяха Оливие Жиру, Вилиан и Рос Баркли.
 Снимка 486699
Източник:

Столичният отбор загуби гостуването си на Уест Хем с 3:2 в сряда и не се възползва от грешката на Лестър. Дистанцията сред " сините " от Лондон и Лестър продължава да се поддържа, макар че е минимална.
 Снимка 486695
Източник:

Лампард нямаше проблеми с контузени играчи, като изключим трайно отсъстващия защитник Томори.

Резултатът бе открит от намиращия се в добра форма в последно време Оливие Жиру. Въпреки спекулациите, касаещи бъдещето му, той не стопира да потвърждава, че поставя оптимални старания, с цел да заслужи мястото си в отбора. Днес той даде преимущество на състава си след 28 минути игра.
 Снимка 486697
Източник:

Две минути преди почивката домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Вилиан, който без проблеми повиши на 2:0.
 Снимка 486694
Източник:

Второто полувреме още веднъж мина под диктовката на лондончани и единствено неналичието на шанс ги спираше да стигнат до трето попадение.

С пропуски пред вратата на противника се регистрираха Вилиан и Пулишич. Последният можеше да вкара най-малко две попадения, като за последно в мача пропиля отличен късмет минути преди края на срещата.
 Снимка 486698
Източник:

Крайното 3:0 оформи Рос Баркли, разписал се във втората минута на даденото продължение. Така Челси е на точка зад третия Лестър и на две пред петия Манчестър Юнайтед.

Уотфорд остава на 17-ата позиция в таблицата.