Челси надигра Манчестър Сити с 1:0 във финала на Шампионска

...

Челси е новият крал на Европа

Челси надигра Манчестър Сити с 1:0 във финала на Шампионска лига и победи за повторно в конкуренцията.
14 110 фенове на ст. „ До Драгао “ станаха очевидци на напълно британския край, а огромният воин за „ сините “ от Лондон бе Кей Хаверц.
Германският национал се разписа след елегантен пас на Мейсън Маунт в 42-та минута на срещата. Хаверц чукна топката около излезлия отвън наказателното поле вратар Едерсон, след което нямаше проблеми да осъществя на опразнената врата. Това бе първи гол за Хаверц в Шампионската лига.
Тимът на Манчестър Сити, който за първи път в историята си игра край в шампионата, владееше повече топката, само че мъчно пробиваше хубавичко отбрана на Челси. Шансове за гол се откриха през Рахийм Стърлинг и Фил Фоудън.
През второто полувреме капитанът на „ жителите “ Кевин Де Бройне напусна насълзен терена, откакто получи тежък удар от Антонио Рюдигер в главата. Малко по-късно играчите на Сити желаеха дузпа за игра с ръка на Рийс Джеймс в наказателното поле, само че реферът Матео Лаос не реагира.
В 73-та минута Челси можеше да вкара втори гол при бърза контраофанзива, при която Хаверц изведе резервата Кристиан Пулишич самичък против Едерсон, само че американецът стреля около гредата.
В даденото 7-минутно продължение след удар на Рияд Марез топката облиза напречната греда, а малко по-късно момчетата на Томас Тухел победиха. Челси завоюва Шампионската лига.
Източник: actualno.com