Челси и Астън Вила играят при 0:2 на Стамфорд Бридж. Двубоят

...

НА ЖИВО: Челси - Астън Вила 0:2

Челси и Астън Вила играят при 0:2 на  " Стамфорд Бридж ". Двубоят сред " сините " и бирминамци е с начален час 19:30.

Срещата може да гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, а на Gong.bg ще я проследим минута по минута.

Още в петата минута Челси можеше да открие. Мартинес подаде на Камара, който бе пресиран високо от Мудрик. Украинецът лиши и излезе самичък против аржентинеца, само че вратарят мазета в корнер.

В идващите минути бирмингамският състав взе предимство. Оли Уоткинс изпусна чиста обстановка, а по-късно гостите удариха и греда, преди в последна сметка да открият резултата в 18-ата минута.

Оли Уоткинс догони дълго подаване и очи в очи с Кепа Арисабалага го трансферира по доста техничен метод за 0:1.

Домакините дадоха отговор с рисков удар на Жоао Феликс, минал до десния дирек на Емилиано Мартинес.

Атаките на „ сините “ продължиха и в 35-ата минута Чилуел нацели дясната греда на Мартинес. Секунди по-късно се стигна до безредие в наказателното поле на гостите, само че топката не стигна до мрежата. Хавертц опита да я насочи към вратата, неговият удар бе блокиран, Кукурея изведе Феликс, само че неговият опит бе отклонен и кълбото мина около вратата.

В 38-ата минута Челси пропусна още една опция. Чилуел бе открит от Феликс и опита да подаде на Хавертц, само че неопределено. Мартинес направи чудесно избавяне в 43-ата минута, когато се оправи с изстрел на Хавертц.

В самия завършек на полувремето Бен Чилуел засече с глава центриране отдясно и направи 1:1, само че попадението му бе анулиран, тъй като при отскока си за топката блъсна в тил Ашли Йънг.

19:30 / Челси - Астън Вила 0:2

0:1 Оли Уоткинс 18`

Челси:  Кепа Арисабалага, Рубен Лофтъс-Чийк, Калиду Кулибали, Марк Кукурея, Рийс Джеймс, Енцо Фернандес, Матео Ковачич, Бен Чилуел, Кай Хавертц, Михайло Мудрик, Жоао Феликс

Мениджър: Греъм Потър