Британската полиция поиска шест от оставащите общо 92 мача във

...
Британската полиция поиска шест от оставащите общо 92 мача във
Коментари Харесай

Полицията иска 6 мача в Англия да бъдат на неутрални терени

Британската полиция изиска шест от оставащите общо 92 мача във Висшата лига да се изиграят на безпристрастен терен от съображения за сигурност.

В полицейския лист рисковите мачове са " Манчестър Сити " - " Ливърпул ", " Манчестър Сити " - " Нюкасъл ", " Манчестър Юнайтед " - " Шефилд Юнайтед ", " Нюкасъл " - " Ливърпул ", " Евертън " - " Ливърпул ", както и който и да е мач, който ще подсигури купата на " Ливърпул ", в случай че не е измежду изброените.

Марк Робъртс от полицията в Южен Йоркшир, който е един от най-високопоставените представители на органите на реда в страната, съобщи, че полицията е в непрекъснат контакт с Висшата лига и клубовете.

" Нашите диалози с Висшата лига по време на целия този развой бяха позитивни, с общ акцент върху целта на публичното опазване на здравето. Като подобен постигнахме консенсус, който балансира потребностите на футбола, като в същото време свежда до най-малко търсенето на служители на реда ", сподели Робъртс.

" Мнозинството от оставащите мачове ще се състоят на стадионите на тимовете, които са домакини. Малка част би трябвало да се изиграят на безпристрастен терен. Но няма още нищо контрактувано ", уточни още Робъртс.

В четвъртък бе оповестено, че Висшата лига ще бъде възобновена на 17 юни с два мача, а от уикенда на 20 юни в деяние влизат всички 20 тима.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР