Бразилката Ребека Андраде спечели златен и сребърен медал в първите

...

Ребека Андраде спечели златен и сребърен медал в първите два финала на СП по спортна гимнастика

Бразилката Ребека Андраде завоюва златен и сребърен орден в първите два финала на обособените уреди при дамите на Световното състезание по спортна гимнастика в Китакюшу (Япония).

22-годишната Андраде, която е олимпийска шампионка на прескок и взе сребро в многобоя на Игрите в Токио 2020, в този момент стана първа на прескок с оценка 14.966 точки и втора на смесена успоредка с 14.633 точки.

На прескок втора остана италианката Азия Д`Амато с 14.083 точки, а трета остана Ангелина Мелникова (Русия) с 13.966.

На смесена успоредка международна шампионка стана 17-годишната китайка Сяоюан Вей с 14.733 точки, а бронзовото отличие взе сънародничката й Жуй Ло с 14.633 точки.

Китаецът Синюй Лан взе златото на халки с 15.200 точки, а след него се подредиха италианците Марко Лодадио с 14.866 точки и Салваторе Мареска с 14.833 точки.

Руснакът Григорий Климентев взе също бронз, откакто получи идентична оценка с Мареска - 14.833 точки. За него това е първи орден от международно състезание в кариерата му.

На земя международен първенец стана Никола Бартолини (Италия) с 14.800 точки. Втори и трети са надлежно Минами Кадзуки (Япония) с 14.766 точки и Емил Соравуо (Финландия) с 14.700 точки.

Американецът Стивън Недорошик, 22-годишен, изненадващо взе златото на кон с гривни с 15.266 точки.

Второто място разделиха Хао Вън (Китай) и Кая Кадзума (Япония), които получиха идентична оценка от 14.900 точки.

Останалите пет финала при мъжете и дамите са в неделя.
Източник: bnr.bg