Бразилия започна уверено преследването на шеста световна титла – с ...

Бразилия започна уверено преследването на шеста световна титла – с

Бразилия започна с лесен успех над Сърбия

Бразилия стартира решително преследването на шеста международна купа – с лека победа с 2:0 над Сърбия. Балканците се бранеха героичен и удържаха южноамериканците през първото полувреме. През второто обаче Ричарлисон вкара два гола. По-рано в другия мач от тази група.

Бразилия атакуваше през цялото време, само че Сърбия се бранеше сполучливо. Колкото повече време минаваше обаче, толкоз повече се засилваше натискът. В 60-ата минута Алекс Сандро уцели страничната греда. Две минути по-късно обаче нямаше благосклонност. Неймар влезе в наказателното поле, остави на Винисиус да стреля, Ваня Милинкович-Савич мазета, само че при добавката Ричарлисон направи 1:0.

В 73-ата минута комбинацията Винисиус – Ричарлисон докара до втори гол.  Винисиус центрира, а Ричарлисон със страховит ножичен удар направи 2:0.