Бразилия записа нова изразителна победа на сметката си в контролите

...

Бразилия разби Тунис на "Парк де Пренс"

Бразилия записа нова изразителна победа на сметката си в контролите преди Световното състезание в Катар. " Селесао " разруши с 5:1 Тунис в среща, играна на стадион " Парк де Пренс " в Париж. Рафиня (11` и 40`), Ричарлисон (19`), Неймар (29`-дузпа) и Педро (74`) се разписаха за кариоките, а Монтасар Талби (18`) осъществя за африканците.
Бразилия поведе в 11-ата минута, когато Каземиро с акуратен дълъг пас откри Рафиня зад отбраната, а той елегантно с глава трансферира вратаря за 1:0.
Тунис обаче изравни седем минути по-късно, когато след центриране от фаул Монтасар Талби с глава бе прецизен за 1:1.
Радостта на африканците бе прекомерно къса. Веднага след подновяването на играта те проспаха извеждащ пас за Ричарлисон, който останал очи в очи с вратаря не сгреши за 2:1.
В 27-ата минута Бразилия получи и дузпа в своя изгода. Каземиро бе арестуван при един корнер и съдията уточни бялата точка, а Неймар осъществя за 3:1.
В 40-ата минута падна и четвърти гол. Ричарлисон получи към точката на дузпата и незабавно продължи към Рафиня, който с шут по земя вкара благодарение на гредата за 4:1.
Ситуацията за Тунис стана още по-неприятна в 43-ата минута, когато Дилан Брон бе изпъден за жестоко нарушаване.
Въпреки численото си преимущество кариоките понамалиха оборотите през второто полувреме. Все отново те стигнаха до пети гол в 74-ата минута. Блокиран удар стига до Педро, който от воле порази вратата за крайното 5:1.

По обявата работи: Георги Димитров
Източник: bnr.bg