Бразилия и Сърбия играят при 1:0 в един от най-чаканите двубои

...

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Бразилия - Сърбия 1:0, греда за селесао

Бразилия и Сърбия играят при 1:0 в един от най-чаканите дуели от първия кръг на Световното състезание в Катар. Срещата от група „ G “ на стадион „ Лусаил Айконик “ в едноименния град може да проследите НА ЖИВО С КАРТИНА на сайта . В 62-ата минута Ричарлисон откри резултата.

Първото по-интересно деяние в мача беше в 5-ата минута, когато Страхиня Павлович фаулира жестоко Неймар, заради което получи жълт картон. В 13-ата минута бразилците получиха право да изпълнят корнер. Неймар фалцира топката, която влизаше под гредата в близкия ъгъл, само че Ваня Милинкович-Савич съумя да избие в нов ъглов удар. В идващите минути " селесао " продължи да нападна, само че по този начин и не създаваше рискови положения пред сръбската врата.

В 21-ата минута Каземиро опита упорит шут от далечна отдалеченост, който не затрудни стража на " белите орли ". Шест минути по-късно Тиаго Силва пусна страховит извеждащ пас от дълбочина за Винисиус. Нападателят се озова очи в очи с Ваня Милинкович-Савич, само че вратарят беше по-бърз и съумя да избие топката току пред играча на Реал Мадрид.

В 35-ата минута Бразилия провежда страхотна многоходова офанзива. Възпитаниците на Тите с по едно допиране матираха защитата на сърбите, като Лукас Пакета откри Рафиня в наказателното поле. Фланговият футболист беше оставен непокрит, само че от десетина метра стреля едва и не затрудни Ваня Милинкович-Савич.

В 41-ата минута Каземиро опита да изведе Винисиус отляво, а Никола Миленкович в опита си да почисти подари топката на нападателя. Вини навлезе в наказателното поле и насочи удар, само че не откри очертанията на вратата.

В началните секунди на втората част обраната на сърбите позволи сериозна неточност, която разреши на Рафиня да остане самичък против вратаря на балканците. Крилото на Барселона насочи удар от към 12 метра, само че Милинкович-Савич избави. В 50-ата минута Неманя Гудел фаулира връхлитащия в наказателното поле Неймар на границата. Зад топката застана Неймар, чийто шут срещна стената и излезе в корнер. След неговото осъществяване Ричарлисон насочи удар с глава, само че сръбски бранител блокира топката.

Пет минути по-късно Винисиус проби отляво и откри Неймар на дузпата, само че звездата на ПСЖ не откри очертанията на вратата. В 60-ата минута гредата избави Сърбия. Алекс Сандро насочи топовен шут от към 25-30 метра, само че топката срещна дясната греда. Секунди по-късно Винисиус потърси далечния ъгъл отляво, само че прати топката над вратата.

Крепостта на " белите орли " падна в 62-ата минута. Неймар навлезе в наказателното поле и остави за Винисиус, който насочи мощен удар. Милинкович-Савич съумя да избие, само че Ричарлисон изпревари Павлович и заби топката в опразнената врата за 1:0.

Бразилия - Сърбия 1:0

1:0 Ричарлисон (62)

Бразилия: 1. Алисон, 2. Данило, 3. Тиаго Силва, 4. Маркиньос, 6. Алекс Сандро, 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета, 10. Неймар, 11. Рафиня, 9. Ричарлисон, 20. Винисиус

Селекционер : Тите

Сърбия: 23. Ваня Милинкович-Савич, 4. Никола Миленкович, 5. Милош Велкович, 2. Страхиня Павлович, 25. Филип Младенович, 14. Андрия Живкович (57 - 7. Неманя Радонич), 16. Саша Лукич, 8. Неманя Гудел (57 - 24. Иван Илич), 20. Сергей Милинкович-Савич, 10. Душан Тадич, 9. Александър Митрович

Селекционер: Драган Стойкович

Ж.к.: Страхиня Павлович, Неманя Гудел, Саша Лукич (Сърбия)

Съдия: Алиреза Фагани (Иран)

Стадион: " Лусаил Айконик ", Лусаил