Брайтън разби с 5:0 четвъртодивизионния Гримсби в четвъртфинален мач от

...

Брайтън си осигури място на 1/2-финалите във ФА Къп след разгром срещу Гримсби

Брайтън разруши с 5:0 четвъртодивизионния Гримсби в четвъртфинален мач от ФА Къп. Така " чайките " изчакват на полуфиналите спечелилия от Манчестър Юнайтед и Фулъм.

Четири от попаденията на отбора, воден от Роберто де Дзерби, паднаха във второто полувреме. Още в 6-ата минута обаче Дениз Ундав даде преднина на Брайтън.

Евън Фъргюсън се развихри във втората част и още в 51-ата минута удвои преднината на " чайките ". Пет минути по-късно той още веднъж бе прецизен, само че голът му бе анулиран поради засада. Все отново ирландският нападател осъществя второто си попадение в 70-ата минута и даде преднина от 3:0 на Брайтън.

Соли Марч също се разписа в 82-ата минута на срещата, а Каору Митома оформи крайното 5:0 в последната минута на постоянното време в дуела.