Ботев загуби втората си контрола от Пирин с 0:2. Домакините

...

Пирин победи Ботев Вр в контрола

Ботев загуби втората си контрола от Пирин с 0:2.

Домакините вкараха двете попадения през второто полувреме. Първо се разписа Вячаслав Велев още в първата минута след началото на втората част, а в 88-ата минута Владимир Медвед означи второто попадение.

Първата част на мача нямаше чисти голови положения. Пирин насочи няколко удара в първите минути. В 6-ата минута Ботев напради добра офанзива, Мирослав Маринов центрира, само че топката бе избита в корнер. След неговото осъществяване последва удар в глава, само че в навън.

В 20-ата минута Ботев сътвори добра обстановка. Браян Переа игра с глава, само че Янко Георгиев изпревари Мирослав Маринов-.

В 25-ата минута Ботев сътвори най-хубавата обстановка за първата част. Красимир Тодоров си настройки топката и стреля от границата на наказателното поле, само че топката излезе в навън.

Не бе минала и минута от началото на второто полувреме и Пирин поведе. „ Орлетата “ направиха бърза контраофанзива посредством Иван Тасев, стигна се до удар, топката се удари в гредата и се върна на терена, където Вячаслав Велев вкара за 1:0.

Ботев направи няколко положителни офанзиви до 60-ата минута, само че не съумяха да вкарат. В 61-ата минута Стефан Гаврилов бе покрай гола, само че след неговия шут топката мина около вратата.

В 66-ата минута Ботев сътвори едно от най-хубавите си положения. Браян Мендоса влезе в наказателното поле и стреля, само че стражът на Пирин мазета.

В 88-ата минута Пирин вкара втори гол. Илкер Будинов влезе отдясно, стреля, Краси Костов мазета топката, само че тя попадна у Владимир Медвед, който вкара за 2:0.

БОТЕВ: Красимир Костов, Браян Мендоса (78 – Петър Кепов), Мартин Кавдански (46 – Петко Ганев), Меси Биатумусока (78 – Луис Фелипе Соарес), Диего Фераресо (83 – Цветослав Поповчев), Антонио Георгиев (78 – Мартин Атанасов), Стефан Гаврилов, Красимир Тодоров (62 – Чавдар Ивайлов), Клери Сербер (83 – Радослав Захариев), Мирослав Маринов (62 – Том Рапнуи), Браян Переа (83 – Митко Панов)
Източник: novinata.bg