„Ботев“ загуби с класическото 0:3 от гостуващия „Царско село“ насред

...

Футболна трагедия! „Царско село“ унизи „Ботев“ насред Враца, домакините играха като аматьори

„ Ботев “ загуби с класическото 0:3 от гостуващия „ Царско село “ посред Враца, след безумно слаб мач. Играчите на домакините играха като същински дилетанти и разумно поражда въпросът какво вършат в професионалния футбол.
За „ Ботев “ мачът бе извънредно значим, защото отборът е в серия от 7 следващи турнирни загуби и се смъкна до 12-ото място в класирането, като заплахата от изпадане наподобява все по-реална. “Царете” от своя страна са на 9-ото място и ще желаят да пресечен серията си от 4 следващи дуела без триумф.
Още във втората минута след офанзива на „ Царско село “ Стефан Христов центрира отдясно и изведе откъсналия се от отбраната на врачани Андерсон Кордейро. Бразилецът обаче пропусна да вкара топката от изключителна непосредственост.
Началният напън на "царете " даде резултат в 12-ата минута. Реян Даскалов съумя да откри с необикновен диагонален пас Кордейро, който се измъкна от бранителите на „ Ботев “, остана очи в очи с Красимир Костов и с прелестен завършващ удар прескочи вратаря на “зелените”, с цел да вкара топката във вратата - 0:1. В 17-ата минута Лъчо Балтанов стреля доста рисково от директен свободен удар, само че в навън.
В 24-ата минута Панайотис Лука бе изведен самичък против вратаря, като имаше съвършена опция да увеличи до 0:2. Венцислав Керчев обаче го фаулира в наказателното поле, с което си заслужи жълт картон и направи дузпа за гостите от София. Лука застана зад топката, като не сбърка и усили задатъка на своя отбор.
Първото полувреме приключи с състояние за домакините от Враца. В заключителните секунди след центриране от корнер за врачани кълбото стигна до Дориан Бабунски. Северномакедонецът насочи удар с крайник, само че положителната интервенция на Джони Пласид остави резултата неизменен. Така гостите се отдръпнаха с задатък от 2 гола на почивката.
В 56-ата минута „ Ботев “ остана с 10 индивида на терена. Илия Миланов получи втори жълт картон, откакто фаулира Андерсон Кордейро при офанзива на “червените”. Десетина минути по-рано пък той бе получил първото си публично предизвестие.
В 71-ата минута “царете” имаха жанс да създадат резултата типичен. След офанзива отляво топката доближи до Ивайло Марков, който от точката за осъществяване на дузпа стреля по земя, само че Костов избави. Кълбото обаче доближи до Карим Роси, който от близка отдалеченост пропусна.
В 73-ата минута влезлият като запаса Де Са проби добре отдясно, навлезе в наказателното поле на „ Ботев “ и даде топката на Димитър Костадинов. Българинът пое добре и с прекрасен изстрел преодоля Красимир Костов, с цел да направи резултата типичен - 0:3. 10 минути по-късно Кордейро пое добре в наказателното поле и насочи компактен удар към вратата на домакините, само че стражът на врачани избави.

„ Ботев “ /Враца/ 0:3 „ Царско село “
0:1 Кордейро (12)
0:2 Лука (24) - дузпа
0:3 Костадинов (73)

Стартови сформира:
„ Ботев “ /Враца/: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 20. Дориан Бабунски, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 10. Петър Атанасов, 16. Петър Генчев, 23. Христо Златински, 17. Чавдар Ивайлов
„ Царско село “: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука, 9. Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов, 20. Димитър Костадинов, 93. Иван Бандаловски

Съдия: Ивелин Занев

Стадион: "Христо Ботев "