„Ботев“ (Враца) записа поредна рутинна загуба в мач от деветия

...

Поредна рутинна загуба за Ботев/Враца/, този път от Лудогорец

„ Ботев “ (Враца) записа поредна рутинна загуба в мач от деветия кръг на efbet Лига, този път от „ Лудогорец “ в Разград.
Всички попадения за 1:3 в срещата паднаха преди почивката, откакто Бърнард Текпетей откри, а Матеус изравни за гостите. До края на полувремето Пиерос Сотириу осъществя 2 нови попадения, което се оказа и всичко във връзка с попаденията в мача. Гостите пробваха да дадат отпор, само че силите им не стигнаха за съществена смяна на терена.
Любопитен факт измежду титулярните сформира бе, че домакините излязоха единствено с чужденци в стартовите 11. Сред запасите пък имаше единствено двама българи - Георги Терзиев и Доминик Янков.
„ Лудогорец “ можеше да открие резултата още в третата минута. Тогава хубава композиция изведе Елвис Ману на стрелкова позиция, само че вратарят Красимир Костов съумя да избави.
Така или другояче откриването на резултата пристигна скоро. В деветата минута Бърнард Текпетей се освободи от няколко футболист на гостите и падайки съумя да стреля от границата на наказателното поле. Шутът се оказа задоволително прецизен, с цел да влезе във вратата за 1:0.
В 17-ата минута обаче гостите изравниха. Подхлъзване на Оливие Вердон даде топката на левия крайник на Матеус, който се озова на чиста позиция и бразилецът без да с бави направи 1:1.
В 35-ата минута „ Лудогорец “ още веднъж излезе напред в резултата. Пробив отдясно на Жозуе Са и центриране по земя паралелно на голлинията. В наказателното поле Стефан Гаврилов протегна крайник, с цел да спре топката, само че по този метод единствено я спря, за Пиерос Сотириу, който без да се бави мощно в заби във вратата.
Две минути по-късно кипърецът вкара и трети гол за "орлите ". Текпетей изведе Сотириу чудесно самичък против вратаря и с технично осъществяване нападателят направи 3:1.

„ Лудогорец “ 3:1 „ Ботев “ (Враца)
1:0 Текпетей (9)
1:1 Матеус (17)
2:1 Сотириу (35)
3:1 Текпетей (37)

Стартови сформира:
„ Лудогорец “: 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 24. Вердон, 32. Са, 6. Пинас, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 37. Текпетей, 10. Ману, 19. Сотириу
„ Ботев “ (Враца): 76. Костов, 23. Гаврилов, 18. Миланов30. Виейра, 22. Николов, 5. Бауренски, 21. Сержиньо, 16. Матеус, 28. Тодоров, 19. Ненов, 14. Желев
Източник: bulnews.bg