Ботев (Враца) запази мястото си в Първа лига с 3:2

...

Ботев победи Етър, остава в Първа лига

" Ботев " (Враца) резервира мястото си в Първа лига с 3:2 против " Етър " (Велико Търново) в баража на стадион " Александър Шаламанов " в София. " Болярите " ще продължат да играят във Втора лига и през идващия сезон.

Краят на срещата бе непредвиден, откакто в 85-ата минута резултатът стана 3:0, врачани започнаха да честват, а почитателите на търновци започнаха да напущат стадиона. " Виолетовите " обаче небрежно върнаха две попадения и в заключителните минути интригата се върна. Подобно на публиката от остарялата столица.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/05/Етър почитатели Българска телеграфна агенция.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />

" Ботев " обаче удържа и справедливо остава в елита.

През първото полувреме головите благоприятни условия не бяха доста. В 48-ата минута Браян Переа изведе чудесно Чавдар Ивайлов по левия фланг и той откри нахлуващия Юлиан Ненов, който преодоля Христо Иванов за 1:0.

В 73-тата падна и второ попадение. Переа получи топката в наказателното поле и самичък осъществя. " Етър " рухна и пет минути преди края инкасира нов гол. След статично състояние и безредие Йоан Бауренски направи 3:0.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/05/Ботев Враца почитатели 2022 Българска телеграфна агенция.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />

В 88-ата минута обаче Ловре Кнежевич се оказа самичък на празна врата и възпламени искрица вяра за второразредния отбор. Само две по-късно Мариян Иванов изскочи от дълбочина при центриране и с летящ плонж сложи развръзката на карта.

В 5-минутното добавено време обаче " Етър " нямаше голови обстановки ще е вън от Първа лига най-малко още един сезон. Треньорът Веселин Великов разгласи, че напуща.
Източник: clubz.bg