Борусия Мьонхенглдбах се класира на четвъртфиналите за Купата на Германия

...

Борусия Мьонхенглдбах се класира напред за Купата на Германия, Кьолн отпадна срамно

Борусия Мьонхенглдбах се класира на четвъртфиналите за Купата на Германия след победа като посетител над Щутгарт с 2:1.

Домакините откриха резултата още във 2-ата минута след попадение на Силас Вамангитука. Гостите изравниха надълбоко в добавеното време на първото полувреме посредством Маркъс Тюрам.

Борусия започва нападателно второто полувреме и в 50-ата минута реализираха цялостен поврат след гол на Аласан Плея, който бе задоволителен за триумфа.

В различен дуел от 1/8-финалната фаза в шампионата Кьолн отпадна от втородивизионния Ян Регенсбург с резултат 5:6 след осъществяване на дузпи. Тимът от Бундеслигата поведе с 2:0 с попадения на Исмаил Якобс и Емануел Денис, само че домакините се добраха до равенството след голове на Скот Кенеди и Ян Джордж. При осъществяването на дузпите играчите на Ян Регенсбург демонстрираха по-здрави нерви и стигнаха до триумфа с общ резултат 6:5.
Източник: fakti.bg