Борусия (Дортмунд) и Барселона завършиха 0:0 в първия си мач

...

Барселона успя да измъкне точка от Борусия

Борусия (Дортмунд) и Барселона приключиха 0:0 в първия си мач от група F на Шампионската лига, в която по-рано Интер направи 1:1 вкъщи със Славия (Прага). Марко Ройс пропусна дузпа в 57-ата минута, а Юлиан Брандт в 75-ата минута нацели напречната греда за шанс на каталунците.

Голямата звезда на гостите Лионел Меси стартира от пейката за сметка на 16-годишния Ансу Фати, само че го размени в 59-ата минута и записа първи минути с екипа на каталунците този сезон. Тъмнокожият нападател Фати сложи връх за най-млад дебютант (16 години и 351 дни) на каталунците в шампионата.

Вестфалци притежаваха повече топката първоначално, само че последователно каталунците изравниха нещата по този индикатор и в 12-ата Гризман и Суарес направиха двоен пас, след което французинът стреля, само че топката беше избита.
Източник: fakti.bg