Бившият футболист на Левски Мехди Бурабия се отличи с фамозен

...

Бивш ас на Левски с фамозен гол в Турция

Бившият футболист на Левски Мехди Бурабия се отличи с прословут гол при успеха на своя Коняспор с 5:0 над гостуващия Сивасспор. Двубоят бе от изключителна значимост за " Орлите от Анадола ", които се измъкнаха от зоната на изпадащите в Суперлигата след гръмкия триумф.

Домакините започнаха доста мощно срещата и поведоха още в 15-ата минута след гол на Нейч Скубич. Десният бранител се възползва от неприятно избита от вратаря топката и вкара за 1:0.

В 59-ата минута Бурабия удвои преднината на своя тим. Халфът получи от Али Туран, напредна с топката с бомбен удар от над 30 метра Толгахан Ачар.

Именно стражът бе изпъден в 66-ата минута, откакто игра с ръка отвън наказателното поле. От последвалия директен свободен удар пък Самуел Ето`o бе прецизен за 3:0. Девет минути по-късно камерунецът направи 4:0 след пас на Йомер Али Сахинер.

Крайното 5:0 оформи резервата Волкан Шен в 87-ата минута, засичайки центриране на Скубич отдясно.

След днешния триумф Коняспор събра 28 точки и заема 14-о място във краткотрайното класиране. Сивасспор е седми с 41 пункта.

Мехди Бурабия пред ТОПСПОРТ: Защо Левски да не стане първенец още този сезон?!

" Надявам се " сините " да продължат да се развиват като тим и клуб "