Берое се наложи с 3:1 над Ботев Гълъбово в контролна

...

Берое загря с победа за Левски

Берое се наложи с 3:1 над Ботев Гълъбово в контролна среща, играна на Спортна база „ Берое “ в паузата на шампионата. Домакините поведоха с 3:0 до почивката след попадения на Милен Желев, Марти Камбуров и Педро Еуженио. Рангел Абушев върна един гол през втората част. Домакините бяха по-добрият тим и завоюваха справедливо. Александър Томаш употребява и много юноши от тима до 19 година през втората част на мача.

Берое можеше да поведе още в 1-та минта, когато Борислав Цонев изведе Рубен Бригидо на стрелкова позиция в пеналта. Португалецът стреля в придвижване, само че топката мина на сантиметри от левия непряк дирек. В 11-та минута Матеус Леони откри Борислав Цонев пред наказателното поле и халфът насочи прекрасен удар, само че топката мина над вратата. Четири минути по-късно още веднъж Цонев бе на стрелкова позиция и шутира по диагонала, само че не откри задачата.

В 17-та минута Читаков насочи мощен удар от дъгата на наказателното поле на Берое, само че топката мина над гредата.

Минута по-късно Берое излезе напред в резултата. Рубен Бригидо получи топката в наказателното поле и стреля мощно. Стражът на Ботев мазета, само че кълбото попадна в Милен Желев, който откри резултата със мощен удар в горния десен ъгъл – 1:0.

В 24-та минута Борислав Цонев направи отличен рейд и стреля от наказателното поле, само че ударът му мина над градата.

Три минути по-късно Ивайло Ангелов центрира добре за Георги Кирилов, който засече топката с глава, само че Душан Перниш улови.

В 35-та минута Мартин Камбуров получи дълъг пас, финтира защитник в пеналта и откри непокрития Борислав Цонев. Лагуон обаче съумя да отрази удара на халфа от непосредствена непосредственост.

Четири минути по-късно Борислав Цонев изведе чудесно Карлос Охене в наказателното поле и ганаецът бе съборен от Радев. Реферът уточни бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров, който бе непогрешим и удвои със мощен удар в под напречната греда.

В 41-та минута Камбуров извърши късо директен свободен удар и изведе Матеус Леони, който стреля от дребен ъгъл, само че Лагуон мазета в корнер.

източник: Beroe.bg

Последната минута на първата част бе извънредно забавна. Първо Иван Цачев съумя да навлезе в наказателното поле на Берое и стреля рисково. Матеус Леони мазета пред голлинията и топката поапдна в Рангел Абушев, чийто удар от точката за осъществяване на дузпа рикошира в състезател на домакините и излезе в корнер.

След осъществяването Берое реализира бърза контраофанзива, при която Мартин Камбуров получи извеждащ пас от Марко Адамович и пробяга цялата половина на противника. Нападателят навлезе в наказателното поле и даде за Педро Еуженио, който не сбърка от чиста позиция – 3:0.

Четири минути след подновяването на играта Павел Виданов откри Емин Ахмед с дълъг пас, а той центрира в наказателното поле на Ботев, където Антон Карачанаков насочи удар около Михайлов, само че Исус Ангелов съумя да избие пред голлинията.

Гостите понижиха резултата в 54-та минута, когато Рангел Абушев и Винков размениха двойно подаване и нападателят съумя да прати топката в мрежата с прекрасен удар от наказателното поле.

В 54-та минута Карлос Охене стреля от отдалеченост, само че не затрудни Михайлов, който улови.

В 67-та минута Иван Цачев проби през централната зона и стреля от границата на наказателното поле, само че топката срещна напречната греда на Аргилашки.

В идната офанзива Трайков изведе Кирилов на стрелкова позиция, само че вратарят на Берое отрази удара.

В 73-та минута Винков центрира остро, получи се безредие и няколко рикошета в играчи на двата тима. Халил игра финален с топката, която обаче се отклони в левия непряк дирек.

Три минути по-късно Ахмед стреля рисково, само че Михайлов съумя да се намеси и избави.

Последната сериозна заплаха в мача пристигна в 84-та минута, когато Карачанаков проби, налвезе в пеналта и стреля мощно от дребен ъгъл, само че Михайлов мазета в корнер.

Така Берое се наложи с 3:1 над Ботев Гълъбово в контролна среща. Следващия формален дуел на отбора е на 1 април в София против Левски в първи кръг от плейофите в първата шестица на шампионата.

Берое : 12. Душан Перниш (46′ – 23. Георги Аргилашки), 3. Милен Желев (46′ – 13. Емин Ахмед), 5. Павел Виданов, 6. Иван Иванов (46′ – 90. Радослав Калчев, – 78′ – 91. Валентин Иванов), 20. Матеус Леони (46′ – 28. Веселин Пенев), 4. Карлос Охене, 16. Марко Адамович (64′ – 7. Руси Чернаков), 10. Борислав Цонев (46′ – 71. Антон Карачанаков), 18. Рубен Бригидо (64′ – 24. Никола Гавов), 77. Педро Еуженио (78′ – 26. Костадин Пеев), 9. Мартин Камбуров (46′ – 21. Серджиу Негрут); старши треньор: Александър Томаш

Ботев Гълъбово: 1. Хюсеин Лагуон, 69. Ивайло Ангелов, 45. Исус Ангелов, 5. Цветелин Радев, 6. Аспарух Смилков, 11. Светослав Читаков, 10. Емилиян Зотев, 15. Иван Цачев, 77. Димитър Видев, 19. Рангел Абушев, 21. Георги Кирилов; старши треньор: Людмил Киров