Белинда Бенчич се класира за полуфиналите на Откритото първенство по

...

Историческият поход на Бенчич в Ню Йорк продължава

Белинда Бенчич се класира за полуфиналите на Откритото състезание по тенис на Съединени американски щати. Поставената под номер 13 швейцарка победи със 7:6 (5), 6:3 Дона Векич, номер 23 в схемата.

Хърватската тенисистка направи пробив за 5:4 в първия сет, само че по-късно сервира несполучливо, с цел да поведе в резултата. В последвалия тайбрек Бенчич поведе с 6:3 и взе задатък в мача след 7:5.

В седмия и деветия гейм на втората част 22-годишната Белинда Бенчич още веднъж завоюва подаването на Векич и от третата си опция приключи дуела, който продължи 103 минути. Швейцарката доближи до полуфинал в шампионат от "Големия шлем " за първи път в своята кариера.

В идната фаза Бенчич ще се изправи против победителката от срещата сред Бианка Андреску и Елизе Мертенс./БТА