Белгия потегли с пълна газ към титлата на Евро 2020.

...

Белгия нокаутира Русия

Белгия потегли с цялостна газ към купата на Евро 2020. Един от огромните фаворите за трофея завоюва по безапелационен метод първия си мач на шампионата, побеждавайки с 3:0 Русия в Санкт Петербург.

Пред 26 000 фенове на " Газпром Арена " " алените дяволи " нито за момент не оставиха подозрения, че са по-класния отбор.

Снимка: Reuters

Два гола за успеха означи Ромелу Лукаку, а един добави Тома Мюние.

Играчите на Роберто Мартинес откриха резултата още в 9-ата минута. След подаване от Дрийс Мертенс топката стигна до Лукаку, а той вкара с левия крайник.

Белгия наказа нова неточност на съветската отбрана в 34-ата минута. Бранителите и вратарят Антон Шунин не се ориентираха да избият топката допустимо най-далеч и след изстрел от към 10 метра Тома Мюние се разписа за 2:0.

През втората част домакините пробваха да върнат едно попадение, само че в последна сметка останаха единствено с един прецизен удар през целия дуел.

В 89-ата минута Лукаку стана първият футболист с два гола на шампионата, откакто се разписа за крайното 3:0.

След първия кръг в групата Белгия и Финландия са с по три точки, а Дания и Русия нямат точки.
Източник: btvnovinite.bg