Белгия направи голямата сензация на 18-то Световно първенство по баскетбол

...

Белгия сюпризира домакина Испания на Световното по баскетбол при дамите

Белгия направи огромната сензация на 18-то Световно състезание по баскетбол при дамите, откакто победи домакина Испания с 72-63. Деветте точки разлика донесоха първото място в група " C " за Белгия, а испанките, които са №2 в света ще би трябвало да играят плейоф със Сенегал за място 1/4-финал. Преди шампионата Белгия беше на 78-мо място в международната класация.

Тити Папазов: Всяка точка във Финландия ще е значима

" Проблемът е в умората "

Победният панер беше вкаран със сирената. 1.1 секунди преди края домакините вкараха два наказателни удара и ликуваха. Белгийският треньор взе таймаут и комбинацията, която начерта беше осъществена в оставащото време. Загубата на Испания има и своята позитивна страна, тъй като иберийките избягаха от потока на Съединени американски щати и може да срещнат международните шампионки чак на финала.

Снимка 380173
Източник:

В другия забавен мач Канада обърна Франция със 71-60. Европейките водеха с 25-12 след първата четвърт. " Кленовите листа " последователно намаляваха разликата и в последната четвърт излязоха напред.

Победителите в групите Канада, Австралия, Белгия и Съединени американски щати се класират непосредствено за 1/4-финалите, които ще се играят в петък.

Група " A "
Гърция - Южна Корея 58-48
Канада - Франция 71-60
1. Канада 3 победи, 2. Франция 2 победи, 3, Гърция 1 победа, 4. Южна Корея 0 победи

Група " B "
Австралия - Турция 90-64
Нигерия - Аржентина 75-70
1. Австралия 3 победи, 2. Нигерия 2 победи, 3. Турция 1 победа, 4. Аржентина 0 победи

Група " C "
Япония - Пуерто Рико 69-61
Белгия - Испания 72-63
1. Белгия 2 победи +7 точки, 2. Испания 2 победи +4 точки, 3. Япония 2 победи -11 точки, 4. Пуерто Рико

Група " D "
Китай - Сенегал 75-66
Съединени американски щати - Латвия 102-76
1. Съединени американски щати 3 победи, 2. Китай, 3. Сенегал 1 победа, 4. Латвия 0 победи