Бдин затвърди лидерската си позиция в Северозападната Трета лига след

...

Бдин с класика срещу Трявна

Бдин затвърди лидерската си позиция в Северозападната Трета лига след 3:0 във Видин над гостуващия му Трявна. Двубоят е от 12-ия кръг на шампионата. Доста се изтезаха домакините за трите точки. Те изиграха най-слабото първо полувреме от началото на сезона. Още в началните секунди Радослав Байчев пропусна да вкара за бдинци. След това настана безпорядък в играта им. Малко преди почивката нападателят на Трявна – Васил Андреев излезе самичък против вратата, само че насочи топката в гредата.

Второто полувреме стартира с напън на видинчани, само че след неточност в отбраната им Андреев отново бе покрай гол, само че този пък стража Ивайло Сайков избави. В 58-ата минута Алекс Георгиев центрира, Христо Минчев изпревари вратаря и в устрема си да избие си вкара автогол. След него Байчев, Борисов и Денис Николов пропуснаха да усилят задатъка на Бдин. В 85-ата минута Борисов подаде на Байчев пред празната врата и той удвои. Двамата си размениха функциите при третия гол в даденото от съдията продължение.