Байерн (Мюнхен) завърши сезона по най-добрия начин, след като спечели

...

"Байерн" разгроми "Лайпциг" и взе Купата на Германия

Байерн " (Мюнхен) приключи сезона по най-хубавия метод, откакто завоюва Купата на Германия. Баварците разгромиха дебютанта във финални мачове " Лайпциг " с 3:0 и прибавиха ново отличие след завоюваната купа.

Това е 19-и трофей в шампионата за баварците, които са рекордьори по този индикатор.

" Байерн " не беше печелил Купата на Германия от 2016 година, когато завоюва последния си дубъл. Това се случи в последния сезон на Пеп Гуардиола отпред. Макар и да имаха съществени съмнения през тази година, в този момент баварците приключват по отличен метод в първия си сезон при Нико Ковач.

В воин за " Байерн " във финала се трансформира Роберт Левандовски, осъществил две попадения. Полякът към този момент има 191 гола за клуба в 242 срещи. Левандовски записа и 33-ия си гол в шампионата за купата. Полякът записва четвърти следващ сезон с 40 гола във всички шампионати.

Точен в мача беше и Кингсли Коман.

Двубоят стартира с превъзходство за " Лайпциг ", като отборът действаше доста по-стабилно до 20-ата минута. Мануел Нойер, който се завърна след 40-дневно неявяване, обаче беше на висота и направи две ефектни спасявания. Вратарят първо избави на самата голлинията удар с глава на Юсуф Полсен, а след това спря излезлия самичък против него Емил Форсберг.

" Байерн " откри в 29-ата минута след доста хубаво осъществяване на Левандовски. Той засече центриране отляво на Алаба, като стреля доста мощно с глава и не остави шансове на вратарят.

След почивката преобладаваше борбата, само че " Лайпциг " продължи да бъде доста деен. Тимът обаче по този начин и не съумя да стигне до гол, като вместо това пусна още два.

Кингсли Коман удвои в 79-ата минута след прелестно преодоляване на сложна топка и мощен удар в очертанията на Петер Гулачи. Пет минути преди края на мача Левандовски оформи крайния резултат, останал самичък против вратаря на " Лайпциг ".
Източник: dnevnik.bg