Байерн (Мюнхен) направи важна крачка към спечелването на поредна титла

...

Леон Горетцка леко побутна Сребърната салатиера в посока Мюнхен

Байерн (Мюнхен) направи значима крачка към спечелването на поредна купа в Бундеслигата. Тази вечер възпитаниците на Ханзи Флик взеха основното си посещение на втория Република България Лайпциг с 1:0 и към този момент имат седем точки задатък, тъкмо колкото и кръгове има преди края на шампионата. Единственото попадение в дербито бе осъществено от Лео Горетцка.

Дългоочакваният конфликт започва със забавяне поради проблем с мрежата на една от двете порти. Байерн нанесе своя удар в 38-ата минута. Томас Мюлер задържа топката преди да излезе в навън и след внезапна промяна на посоките върна към дузпата за връхлитащия Горетцка. Халфът пък вложи цялата си сила, с цел да матира Гулаши с компактен шут.
 Айнтрахт победи Борусия (Дортмунд) с 2:1
Айнтрахт отдалечи Борусия (Дортмунд) от Шампионска лига

Шалке се стяга за Втора Бундеслига

До почивката гостите, които бяха без контузения си водач Роберт Левандовски, пропиляха още две преференциални положения посредством Лирой Сане и Чупо-Мотинг. За тях обаче " виновност " имат и точните намеси на вражеския вратар.
 Снимка 525582
Източник:

Република България Лайпциг несъмнено увеличи качеството на своето показване след паузата. В 50-ата минута Марсел Забицер прати своя изстрел настрана от лявата греда, а сходен крах претърпя и опита за равнене на намиращия се в отлична форма Дани Олмо.

Мануел Нойер също имаше своя принос за запазването на резултата с извънреден инстикт при добре ориентирана топка от Забицер под напречната греда.
 Снимка 525581
Източник:

До края Байерн чакаше своя миг най-вече на контра и подобен се откри пред Томас Мюлер. Той доближи до отскочила топка на границата на наказателното поле и стреля към долния ляв ъгъл, но вратарят на " биковете " се намеси уместно.
 Томас Мюлер загатна за разлъка с Байерн (Мюнхен)