Баскетболният отбор на Фенербахче записа победа №9 от първите си ...

Баскетболният отбор на Фенербахче записа победа №9 от първите си

Фенербахче няма спиране - 9 от 10 след чуден обрат над Олимпия

Баскетболният тим на Фенербахче записа победа №9 от първите си 10 мача в Евролигата. Възпитаниците на старши треньора Димитрис Итудис отметнаха и Олимпия Милано, откакто го победиха с 82:72 (15:21, 17:16, 26:11, 24:24) при гостуването си в зала " Медиоланум Форум ". За италианците това е шеста поредна неточност в шампионата, като бъдещето на Еторе Месина отпред на клуба не престава да е неразбираемо.

" Фенерите " пък не престават да преобладават през сегашния сезон и турският гранд не престава да е водач в класирането с баланс от 9-1. Единственото проваляне на " жълто-черните " тази година е от Барселона със единствено една точка разлика. Олимпия Милано пък е на дъното на подреждането с актив от 3-7.

Двубоят стартира по най-хубавия метод за домакините, които още доникъде на втората четвърт към този момент разполагаха със страховит актив в своя изгода - 16 точки при 35:19. Момчетата на Месина обаче не съумяха да задържат положителното си равнище до края на полувремето и посредством мощна серия гостите се завърнаха в мача при 37:32.

След почивката инерцията си сподели думата и гостите от Истанбул доближиха до цялостен поврат, като дружно с това преднината им стана двуцифрена тъкмо в края на третата четвърт при 48:58. Баскетболистите на Олимпия не съумяха да се разсънят след страхотните си първи 15 минути и разумно се предадоха пред своя противник за крайното 72:82.

Найджъл Хейс поведе колоната за спечелилите с 22 точки и 5 битки. Марко Гудурич приключи с 11 точки, 6 битки и 6 асистенции, а Ник Калатес и Джонатан Мотли вкараха по 9 точки.

Наз Митру-Лонг наниза 18 точки за тима на Олимпия. Дариъс Хол добави 16 точки, а Тимоте Луау-Кабаро добави още 15 точки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.