Баскетболистките на "Монтана" допуснаха първа загуба от "Берое" (Стара Загора)

...

Монтана се срина в края на мача с Берое в Стара Загора

Баскетболистките на "Монтана " позволиха първа загуба от "Берое " (Стара Загора) във втория стадий от шампионата на „ А “ група-първа тройка.
Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов отстъпиха като посетители с 66:83 и един кръг преди края на постоянния сезон остават водачи в класирането. То ще има финален тип тази събота, когато двата тима се срещат още веднъж, само че в зала „ Младост “.
Монтанчанки започнаха по-добре мача завоюваха първата част, изгубиха втората, само че в третата още веднъж преобладаваха. Неочакван срив в играта им се получи в последната четвърт, в която домакините правеха каквото си желаят на паркета и записаха впечатляващ триумф с 30-8.
Христина Иванова бе най-резултатна за "Монтана " със 17 точки, Александра Петрова се включи с 11 т. от пейката. Бразилката Изабела Рамона се отличи с дабъл-дабъл за гостуващия отбор - 14 точки и 12 битки. За победителките Златанова бе над всички с 21 точки, Теодора Динева приключи с 14 т., 13 т. добави Радостина Христова.

"Берое " (Стара Загора) - "Монтана " 83:66 (14-22, 24-17, 15-19, 30-8)

"Берое ": Теодора Динева 14, Жаклин Златанова 21, Радостина Христова 13, Анжела Делич 4, Карина Константинова 12 (Гергана Иванова 11, Сара Бут 8, Петя Бояджиева). Треньор: Константин Боев.
"Монтана ": Виктория Стойчева 9, Изабела Рамона 14, Габриела Николова 3, Димана Макариева-кап. 8, Христина Иванова 17 (Александра Петрова 11, Евгения Нацкина 4, Дебора Филипова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Мирослав Томов, Станимир Русев.

Зала: „ Общинска “-без фенове.
Източник: bulnews.bg