Барселона победи Ливърпул с класическото 3:0 в дългоочаквания първи сблъсък

...

Меси разби "Ливърпул", геният вече има 600 гола с екипа на "Барселона"

" Барселона " победи " Ливърпул " с класическото 3:0 в дълго чакания първи конфликт сред двата отбора от полуфиналите на Шампионската лига.

Героят за каталунците на " Камп Ноу " е добре прочут - Лионел Меси. Аржентинецът влезе в историята на каталунците, отбелязвайки своите гол №599 и 600 със " синьо-червения " екип. Така " Барселона " направи сериозна крачка към финала в Мадрид.
НА ЖИВО: " Барселона " - " Ливърпул " Следете с нас полуфинала от Шампионската лига
Двата отбора започнаха доста нервно и играта се накъсваше от честите нарушавания. Още в 5' гостите имаха искания за дузпа за нарушаване на Жерар Пике против Садио Мане, само че основният арбитър Бьорн Кауперс не уточни бялата точка. След четвърт час игра бе насочен и първият прецизен удар в мача - някогашният състезател на " Ливърпул " стреля от отдалеченост, само че вратарят Алисон улови безпроблемно.

В 25' обаче стражът на мърсисайдци нямаше какво да направи при едно чудесно центриране на Жорди Алба към Луис Суарес. Уругваецът, също някогашен футболист на мърсисайдци, засече подаването - 1:0. Интересното е, че за Суарес това бе първи гол в Шампионската лига, а попадението идва след 36-ия му изстрел.

До края на полувремето " Ливърпул " опита да отвърна на удара и в 35' бе покрай това да го направи. Мохамед Салах изведе чудесно Садио Мане, само че сенегалецът пропусна.

След почивката отборът на Юрген Клоп бе по-активен до последния четвърт час, като на три пъти вратарят Тер Стеген трябваше да се намесва.

Стигна се до 75', от кое място Меси взе нещата в своите ръце... или по-точно крайници. Аржентинецът първо означи за 2:0, въпреки и с огромна доза шанс, а 7 минути по-късно направи преднината на " Барселона " още по-изразителна. Геният от Росарио извърши чудесно директен свободен удар, неоставяйки никакъв късмет на стража Алисон.

Така Меси означи своя гол №600 с екипа на каталунците във всички шампионати - тъкмо 14 години след първия, вкаран на " Албасете " на 1 май 2005 година

До края " Ливърпул " се впусна в офанзива и в 84' можеше да върне едно попадение, само че първо бранител на домакините мазета топката от голлинията, а при последвалия удар Мохамед Салах уцели гредата.

В последните минути " Барселона " бе покрай четвърти гол. Луис Суарес обаче не съумя да приключи контраакция, при която каталунците имаха числено преимущество. Секунди преди последния съдийски сигнал влезлият като запаса Усман Дембеле засенчи Суарес с непростителен пропуск.

Все отново " Барселона " записа класическа победа и гледа решително към реванша на " Анфлйлд " на 7 май.

Източник: btvnovinite.bg