Барселона очаквано се справи с единайсеторката на Леванте, в двубой

...

Барса победи Леванте без да се напряга, разликата с Реал вече е 17 точки

Барселона предстоящо се оправи с единайсеторката на Леванте, в дуел от 18-ия кръг на испанското футболно състезание.

Срещата на " Камп Ноу " приключи при резултат 3:0, като точни за спечелилите бяха Лионел Меси, Луис Суарес и Паулиньо.

Каталунците имат добър задатък от 12 точки пред втория в класирането Атлетико (Мадрид) и 17 пред безконечния противник Реал (Мадрид) и могат да бъдат удовлетворени от представянето си в шампионата на страната.

Коутиньо самичък е платил за прехвърлянето си в Барселона

Бразилецът желал прехвърлянето да стане факт допустимо най-бързо

Барса не стартира по съвършен метод 2018, откакто преди няколко дни записа 1:1 при визитата си на Селта в мач от Купата на краля, макар много променения състав. Лионел Меси, Луис Суарес и Андрес Иниеста даже не пътуваха за Виго.

Селта спря Барселона, развръзката остава за реванша

Тимът от Виго предложи сериозна опозиция на каталунския си противник

Добрата вест за домакините през днешния ден бе завръщането на Усман Дембеле.

Рекордната покупка на Барселона през лятото бе отвън терените към четири месеца и сподели, че не е надалеч от най-хубавата си форма. Тази вечер обаче той не впечатли изключително доста почитателите по трибуните.

Снимка 332620
Източник:

На два пъти младокът пропиля положителни благоприятни условия за отбелязване на попадение, като съотборниците му го поддържаха макар пропуските.

Резултатът бе открит на ранен стадий от срещата - в 12-ата минута, като в прегръдките на съотборниците си се оказа щатният изпълнител на отбора Лионел Меси.

Снимка 332619
Източник:

Всякаква конспирация в мача бе заличена още през първата му част, като 8 минути преди почивката, с прострелен удар по диагонала, Суарес повиши на 2:0, предвещавайки така и така известния краен победител в конфликта.

Освен Дембеле, късмет за отбелязване на гол се откри и пред Ракитич, който обаче не съумя да се възползва от него.

В края на конфликта Суарес можеше да се разпише за повторно, само че вратарят мазета изстрела му. В продължението на дуела пък Паулиньо засече центриране в наказателното поле с десния крайник и оформи крайното 3:0.

Снимка 332621
Източник:

Така от към този момент 23 мача сред двата отбора в Ла Лига досега, Барса има 18 победи, като единствено един път гостите са стигали до трите точки. У дома каталунците са с безукорен актив против този противник - 12 победи в 12 мача.