Барселона и Реал Мадрид играят при 0:2 в първо Ел

...

НА ЖИВО: Барселона 0:2 Реал Мадрид, 100 000 души на Камп Ноу

Барселона и Реал Мадрид играят при 0:2 в първо Ел Класико след ерата на Меси и Кристиано Роналдо. Гола вкара австрийският национал Давид Алаба (32). За първи път в последните две години стадион "Камп Ноу " е цялостен - съвсем 100 000 души има на трибуните.

Двубоят стартира с по-активна игра на домакините и още в 3-ата минута ужасно дълго подаване внесе напрежение в наказателното поле на Реал. Милитао обаче с тяло блокира Ансу Фати и не разреши да се стигне до удар към Тер Стеген. Едва в 13-ата минута гостите сложиха на тестване каталунската отбрана. Винисиус Жуниор нахлу отляво, само че центрирането му бе избито в корнер от Ерик Гарсия. В 21-ата минута пристрастеностите се нажежиха, откакто Винисиус слаломира сред бранителите на Барса и падна в наказателното поле след контакт с Мингеса. Гостите желаеха дузпа, само че реферът Хосе Санчес изрично сподели, че нарушаване няма. Огромен пропуск направиха домакините в 25-ата минута. Страхотен пробив на Мемфис Депай отляво приключи с чудесно подаване в наказателното поле, където непокритият Сержиньо Дест от точката на дузпата шутира над вратата. Реал удари първи в 32-ата минута. Алаба лиши топката пред своето наказателно поле и подхвана контраофанзива, която мина през бразилците Винисиус и Родриго преди още веднъж да стигна до него. Австрийският национал бе изведен на ръба на засадата и с прелестен шут с левия крайник по диагонала не остави шансове на Тер Стеген - 0:1.